Penzion
pro seniory

Beskydská 1298
790 01 Jeseník

Penzion
pro seniory

Jaroslava Ježka 777
790 01 Jeseník

KLUB
SENIORŮ

Dukelská 718/6
Jeseník

O nás

Obecné informace

Příspěvková organizace (původní název Domov – penzion pro důchodce ), od 1.1.2010 Penzion pro seniory Jeseník, byla založena zřizovatelem, městem Jeseník k 1.5.1993. V té době probíhaly dokončovací práce na budově na Beskydské ulici. Současně již tehdy existoval provoz v první z budov organizace, na ulici Jaroslava Ježka. V roce 1992 byl delimitací majetkově převeden z vlastnictví Okresního ústavu sociálních služeb Šumperk na město Jeseník jako tzv. zálohová organizace (přímo řízená městem). Po sloučení obou budov pod jednu příspěvkovou organizaci vznikl jednotný funkční celek s celkovou kapacitou 60 míst. V roce 2012 bude tato služba slavit 20 let a za tuto dobu prošla proměnami, které doufáme byly především ku prospěchu našich uživatelů. V následujících měsících bychom chtěli na našich stránkách vzpomenout některé důležité milníky minulých dvou dekád.

PPS Beskydská

Novější z obou našich penzionů se nachází v areálu bývalých kasáren. Ing. Arch. Šolar vtělil původní montované stavbě občanského bydlení z roku 1984 (jak se klasickému paneláku tehdy odborně říkalo) neotřelý vzhled budovy dobře zapadající do podhorské krajiny. Exteriér i interiér budovy byl podřízen novým trendům v oblasti péče o seniory. Zájemce o tuto službu má možnost výběru jednolůžkové nebo dvoulůžkové obytné jednotky (ta zahrnuje vždy obytnou část s koutem pro vaření, dále chodbu a sociální zařízení). K dispozici je společenská místnost, jídelna, tělocvična, terasy, pokoje pro hosty a venkovní areál v zahradě penzionu s možností posezení u kašny, u zahradního grilu, ale i možnost vypěstovat si pro radost či užitek něco drobného v malé části zahrádek.

PPS Jaroslava Ježka

Starší z obou našich budov se říká také penzion „U rybníčku" pro jeho polohu v blízkosti menšího rybníčku na ulici J. Ježka. Přilehlý park a protékající řeka Staříč dokreslují poklidnou polohu penzionu při zajištění dobré dostupnosti centra města (10 min. pěšky a nedaleká zastávka městské autobusové dopravy). Penzion působí rodinným dojmem, přestože je starší (budova pochází z počátku 20 stol. a rekonstrukce na penzion proběhla v letech 1979 - 1983) v mnohém se podařilo vytvořit atmosféru domácího prostředí, v posledních letech proběhla řada oprav v bytech i společných prostorách (nově opravená společenská místnost). Oblíbeným místem obyvatel penzionu je přilehlá zahrada s venkovním posezením a altánem. K dispozici je společenská místnost, prádelna a sušárna, klubovna v suterénu.

Organizační struktura

Personální strukturu naleznete v příloženém souboru.
Kromě uvedené personální struktury služby Chráněné bydlení máme k dispozici i další spolupracovníky, jak pro tuto službu, tak i pro činnost Klubu seniorů či další aktivity pro seniory ve městě. Jsou to zaměstnanci na základě dohod konaných mimo pracovní poměr (Dohody o provedení práce nebo činnosti – DPP nebo DPČ), dobrovolníci, studenti, praktikanti.

Pořízeno z prostředků EU v rámci projektu "Senioři v Schengenu".

Penzion pro seniory je realizátorem projektu Senioři v Schengenu

2008 - 2014 © All right reserved - Penzion pro seniory Jeseník | Created by VOGO | powered by JOOMLA! | přihlášení