Penzion
pro seniory

Beskydská 1298
790 01 Jeseník

Penzion
pro seniory

Jaroslava Ježka 777
790 01 Jeseník

KLUB
SENIORŮ

Dukelská 718/6
Jeseník

Komunitní plánování

Počátky komunitního plánování sociálních služeb na Jesenicku jsou v roce 2003, zapojením do projektu Olomouckého kraje prostřednictvím NNO EPICO s cílem proškolit členy základní triády a šířit principy KPSS prostřednictvím médií a především získávání informací pro samotnou realizaci projektu. V roce 2004 pracovala triáda v počtu pěti členů a prošla školením organizace Komunitní plánování o.p.s..

Od 1.1.2006 se oficiálně zapojilo Město Jeseník jako partner do projektu „Podpora realizace komunitního plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji" a získalo podporu od Rady SMOJ (Svaz měst a obcí Jesenicka). Koordinátorkou partnerského města byla jmenována Zdenka Lebdušková. Řídící skupina „Komunitní plánování sociálních služeb Jesenicko" se rozhodla plánovat na území celého okresu Jeseník.

Komunitní plánování jako proces byl ukončen přijetím dokumentu s názvem „Komunitní plán sociálních služeb na Jesenicku na období let 2007 až 2010" zastupitelstvem města Jeseník dne 14. června 2007. V současnosti se přechází do nové fáze a to realizační (označované také jako implementační). V této fázi po nutných jednáních a přípravách (zjištění zájmu lidí o pokračování v práci a zajištění nových členů apod.) dochází ke uskutečňování opatření, která byla v komunitním plánu stanovena jako prioritní pro udržení a rozvoj sociálních služeb v regionu.

Penzion pro seniory Jeseník byl po celou dobu sestavování komunitního plánu a následně při jeho realizaci významným partnerem, který se jednak zapojil do procesu díky svým zaměstnancům a zároveň v mnoha případech zajišťoval technické zázemí pro fungování KPSS Jesenicko. Při zpracovávání Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb Olomouckého kraje byl penzion zastoupen v pracovní skupině seniorů.

Zobrazeno 3981 krát Naposledy změněno pondělí, 30 září 2013 21:42

Pořízeno z prostředků EU v rámci projektu "Senioři v Schengenu".

Penzion pro seniory je realizátorem projektu Senioři v Schengenu

2008 - 2014 © All right reserved - Penzion pro seniory Jeseník | Created by VOGO | powered by JOOMLA! | přihlášení